Eklektyzm we wnętrzach

eklektyczna

Nie każdy jest zwolennikiem, tylko jednego stylu. Wielu czerpie inspiracje z wielu stylów urządzania wnętrza, nie chcą oni rezygnować ze starych mebli odziedziczonych po przodkach, zaś z drugiej strony cenią sobie nowoczesne aranżacje. To co czynią, czyli łączenie antyków z nowoczesną stylistyką, nosi miano eklektyzmu. Tak jak w sztuce, eklektyzm form, to łączenie w sobie różnych, nawet całkiem przeciwstawnych form, w celu uzyskania ciekawego efektu.

Tym bardziej, że stare, niekiedy monumentalny meble, mogą zyskać na lekkości,jeśli się je zestawi, z nowoczesną stylistyką. Nie musi być to koniecznie cała seria mebli, kompletowanych specjalnie pod wcześniej zamyślony plan urządzania wnętrza. Wystarczy posiadać tylko jeden przedmiot, pod który można urządzać resztę pomieszczenia. Takim sprzętem może być lustro, ustawione w salonie będzie przyciągało wzrok. Niskim kosztem, można osiągnąć ciekawe efekty, trzeba jedynie wiedzieć, jakie wzory materiałów, na przykład na poduszkach, będą podkreślać jeden element eklektyczny we wnętrzu.

Drewno i czerń

Propozycja ta jest połączeniem drewnianych elementów z czernią. Ku mojemu zaskoczeniu połączenie to tworzy bardzo przytulną i ciepłą całość. Drewniane, niskie łóżko dodatkowo ozdobione zostało czarnymi i metalowymi elementami. Tą samą metodę zastosowano w przypadku szafy komody jak również szafki nocnej. Moim ulubionym elementem w sypialni, oprócz łóżka oczywiście, jest dywan najlepiej pluszowy z długim i miękkim włosiem, dokładnie taki jak w projekcie. Dodaje ciepła i sprawia, że pomieszczenie w domu staje się bardziej przytulne. Ostatnio bardzo modny dodatkiem stała się ceglana ściana w różnych kolorach. W tym, wypadku niezastąpiona stała się czerń na jednej ze ścian. Całość dodatkowo udekorowana została kwiatami w czarnej donicy i potężnym flakonie.

I pamiętaj: nie palimy w sypialni. Jeśli już musisz to e-papierosy (zobacz www.e-papierosy.wroclaw.pl ).