Jak urządzić łazienkę?

gres polerowany

Jak myć podłogi z gresu polerowanego, by nie było na nich zacieków?

Jeśli chodzi o polerowany gres, to zasada jest jedna – im mniej, tym lepiej. Dlatego też powierzchnie gresowe najlepiej czyści się ciepłą wodą (ewentualnie z dodatkiem niewielkiej ilości płynu czyszczącego). Powierzchnie zmywa się płaskim mopem z mikrofibry, a dla uzyskania jeszcze lepszych efektów, dobrze jest przetrzeć całą powierzchnię suchą szmatką.

Czy można położyć w łazience płytki na drewnianą podłogę?

W zasadzie płytki można kłaść na każdą powierzchnię, jednak jeśli chodzi o drewno, to specjaliści są sceptyczni. Wszystko bowiem zależy od jego rodzaju. Z drewnem egzotycznym nie powinno być problemu, jednak inaczej rzecz wygląda ze zwyczajnymi gatunkami. Drewno takie ma bowiem właściwości wilgocio- i wodochłonne, co w efekcie powoduje jego pęcznienie i pleśnienie. Położenie płytek na takiej powierzchni może powodować pękanie spoin i kleju pomiędzy nimi, co w następstwie będzie prowadzić do dostawania się wody pod kafelki. W związku z tym fachowcy odradzają kładzenie płytek na drewniane powierzchnie.

Czy zmatowienie płytek z połyskiem to dobre rozwiązanie?

Jeśli chcemy zamienić płytki z połyskiem na płytki matowe, to niestety będziemy musieli je wymienić w całości. Na powierzchni każdego rodzaju płytek łazienkowych znajduje się bowiem specjalna powłoka, która chroni płytki przed dostawaniem się wilgoci. Jeśli zaczniemy matowić płytki, wówczas zetrzemy również powłokę ochronną, więc nie zaleca się tego typu rozwiązań.

Jak bezpiecznie przetransportować płytki ceramiczne ze sklepu do domu?

Bezpieczne przetransportowanie płytek ceramicznych wymaga ich właściwego ułożenia. Chodzi o to, by odpowiednie warstwy były położone tuż obok siebie, by nie było możliwości ich przesuwania się. Jeśli po ułożeniu kafelków pojawią się szczeliny, to konicznie należy je zabezpieczyć tak, by płytki się nie poruszały podczas transportu.