Aranżacja sypialni dla dziecka

baby changing chest of drawers 4518766

Pokój dziecięcy jest wyjątkowym miejscem. Urządzając wnętrza, należy zwrócić na nie szczególną uwagę.

Planowanie wystroju dziecięcego pokoju powinno się zaczynać już od wyboru koloru ścian. Dobór odpowiednich barw jest niezwykle istotną kwestią. Barwy powinny być ciepłe, stwarzające przyjazną atmosferę. Ściany powinny być w barwach pastelowych, które dodają wnętrzu światła. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się także tapeta na ścianach, także w ciepłych, pastelowych kolorach, z zabawnymi motywami, takimi jak misie, motylki lub kwiaty.

Kolejnym niezwykle istotnym elementem są meble. Mebelki do pokoju dziecięcego powinny być przede wszystkim funkcjonalne i bezpieczne dla jego mieszkańców. Pokój noworodka powinien być wyposażony w łóżeczko dziecięce z wygodnym materacem. Niezwykle ważne są także pozostałe mebelki, szczególnie szafa, komoda i regały, w których można swobodnie pochować dziecięce ubranka, zabawki i książeczki, a także kosmetyki. Nie powinniśmy się tutaj obawiać łączenia mebli różnych producentów i różnych kolekcji (zobacz: Eklektyzm we wnętrzach)

Meble dla starszego dziecka, to także łóżeczko, tradycyjne lub w formie samolotu, okrętu lub samochodu, a także regały, szafa i biurko. Mebelki dla dzieci powinny być przede wszystkim bezpieczne dla mieszkańców. W przypadku krzesełek i stolika mogą to być lekkie, kolorowe plastikowe mebelki. Szafy i szuflady powinny mieć dodatkowe zabezpieczenia, które ustrzegą dziecko przed przytrzaśnięciem palców lub wysunięciem się szuflad. Mebelki dziecięce, podobnie jak ściany w pokoju, powinny mieć także ciepłe barwy. Często posiadają także dodatkowe ozdoby w postaci naklejanych na meble dodatków, takich jak motyle, kwiatki itp.

Pokój dziecięcy powinien być utrzymany w ciepłych barwach. Dotyczy to także zasłon i firanek. W sklepach można bez problemu zakupić kolorowe zasłony, na których znajdują się postacie z bajek, kolorowe rysunki i kwiaty. W sklepach można także zakupić różne dodatki do pokoju dziecięcego, takie jak kosze na zabawki, kolorowe poduszki, koce i dywaniki i obrazy. Każdy element tworzący pokój dziecięcy powinien być przede wszystkim bezpieczny dla dziecka.