Zimowa sypialnia

czern

Nie masz pomysłu na sypialnię, a chcesz aby była ciekawie urządzona i nie męczyła wzroku? Chcesz po prostu czuć się dobrze w sypialni, ponieważ to w końcu miejsce odpoczynku i snu. Mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie, które na pewno Ci się spodoba. Nazywa się to styl rustykalny, czyli jasne przeważnie białe przedmioty, naturalne materiały – drewno i bawełna, białe przedmioty dobrze by było aby były przełamane ciepłym tonem. W takiej sypialni warto postawić na kontrast czyli np. ciemne meble. W takim miejscu na pewno odnajdziesz ukojenie i spokojnie odpoczniesz po wypełnionym hałasem ciężkim dniu. Rustykalnie, znaczy blisko natury, sielsko. Dla tego biel jest podstawowym kolorem we wnętrzu urządzonym w tym stylu, jednak aby nie było „za biało” ponieważ zrobi się nudno, dla tego należy pamiętać aby łamać tą biel ciepłym tonem.

Kontrast w przypadku sypialni, to drewniane meble w ciemnym kolorze, o dosyć prostych kształtach, jak np. krzesła drewniane, czy duże łóżko małżeńskie. W takiej sypialni wzrok niewątpliwie odpoczywa, bardziej zwraca się uwagę na postrzeganie bodźców poprzez dotyk, jak np., miękkość pluszowego koca, mięsistość dywanu. Do takiego pomieszczenia na pewno zrezygnujemy z ciężkich zasłon, warto jednak powiesić w oknach delikatne firany, lub zwiewne białe sznurkowe zasłony, które delikatnie rozproszą dzienne światło słoneczne. Aby dodać delikatnego ciepła temu pomieszczeniu w kominku ustawiono kilka dużych białych świec, które rzucą ciepły, lekko żółtawy blask. Naprawdę w tak pięknej i subtelnej sypialni chętnie się odpoczywa i… śpi.

Głęboka czerń

W tej propozycji motywem przewodnim jest czerń i jej pochodne. Duże i zarazem wysokie małżeńskie łoże z czarną drewnianą oprawą oraz tapicerowanym zagłówkiem robi duże wrażenie. Przy łóżku znajdują się dwa podnóżki czy też stołeczki tapicerowane czarną skórą. By nieco rozświetlić pomieszczenie szafki nocne posiadają białe elementy, ożywiające pomieszczenie. Ponad to w sypialni tej znajduje się zestaw wypoczynkowy do porannej kawy, czy też herbaty. W zestawie znajduje się stolik i dwa tapicerowane, zamszowe fotele. Tej sypialni smaku dodają szaro-srebrne elementy takie jak: dywan, zasłony czy narzuta. Taki projekt sypialni nadaje się do każdego rodzaju wnętrz w domu, niezależnie czy jest to styl nowoczesny czy raczej antyczny, gdyż sypialnia ta jest połączeniem tych dwóch stylów.

Świetnym dodatkiem do takiej sypialni mogą być czarno białe kolory płytek szklanych oddzielającej alkowę.